FİRMAMIZDAN HABERLER
  • Turlarımız
    Turlarımız ile ilgili bilgileri turlar bölümünden edinebilirsiniz...
  • Web Sitemiz Açılmıştır...
    Firmamızın kurumsal web sitesi yayına girmiştir... Kurumumuz ile ilgili duyuruları, gelişmeleri ve hizmetlerimizi web sitemizden takip edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
E-Bülten Üyeliğine Kaydolmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurunuz.DÖVİZ KURLARI
  Alış Satış
8.4402 8.4554
7.6980 7.7490


HAVA DURUMU
ANKARA
Safranbolu Hakkında Genel Bilgi

Safranbolu, Osmanli egemenligine geçtikten sonra, önce Anadolu Beylerbeyliginin Bolu ve Kastamonu Sancaklarina bagli bir kaza (kadilik), sonra 1846-1870 yillarinda sancak merkezi olmus, tekrar Kastamonu sancagina baglanmis ve 1927 yilinda Kastamonu ilinden ayrilarak Zonguldak ilinin ilçesi olmustur.

1995 yilinda Karabük' ün il olmasi ile birlikte, Karabük iline baglanmis olan Safranbolu, Sehir (Çarsi), Misak-i Milli, Baglar, Emek, Kirkille ve Asagi Tokatli olarak adlandirilan yerlesim yerleriyle daginik bir özellik göstermektedir. Ilçe, 20 mahalle ve 59 köyden olusmustur.


Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir. Fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Batuta Turizm ©2011 Ana Sayfa   -   Hakkımızda   -   Foto Galeri   -   Videolar   -   Basından   -   Ziyaretçi Defteri   -   Safranbolu   -   İletişim